Monday, 2024-05-20, 0:00 AM
Catalinho.idle.ro MainRegistrationLogin
Welcome Guest | RSS
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: M1cRo, SoNnY  
Forum » Funny Zone » Bancuri / Funy Clips » Bancuri politice
Bancuri politice
DisturbedDate: Monday, 2008-11-10, 9:58 PM | Message # 1
Locotenent
Group: Users
Messages: 193
Reputation: 0
Status: Offline
Înainte de alegeri, Iliescu se duce la doctor:
- Domnule doctor, sînt disperat, nu dorm, sînt agitat, ce să fac?
- Ştiu despre ce este vorba, aveţi virusul "I3K"!
- Măi dragă, de cine îţi bati joc, crezi că nu ştiu că asta este pentru calculatoare, se numeşte "Y2K" şi le strică la trecerea în 2000!
- Nu, domnule dragă, denumirea completă este "Iliescu trei candidaturi" şi vă afectează pe dv.!

Iliescu şi Năstase se plimbă pe stradă. Deodată apare un ţigan şi smulge geanta din mîna premierului şi o şterge.
Năstase se repede să îşi scoată pistolul din buzunar să tragă după el, cînd Iliescu, calm, îl opreşte.
- Lasă, Adriane, şi noi am început de undeva!

Într-un mare oraş, are loc importanta întîlnire dintre diferiţi şefi de state. La o intersecţie, maşinile preşedinţilor SUA, Rusiei şi României se ciocnesc. Aceştia coboară din maşini şi încearcă să rezolve problema:
Bush:
- Sorry!
Putin:
- Sorry too!
Iliescu:
- Sorry three!

De ce nu se pun scări rulante în Parlamentul României? Pentru că s-a întîrziat protocolul la cel puţin două vizite ale d-lui Iliescu, deoarece acesta a aşteptat zîmbind răbdător pe trepte pînă s-a dat din nou drumul la curent.

Un ziarist îl întreabă pe dl.Băsescu:
- Aţi auzit ultimul banc cu buticarii de pe trotuare şi dv.?
- Cum îţi permiţi, domnule? Eşti impertinent şi repezit!
- Staţi liniştit, domnule Băsescu, că vi-l spun încet ca să-l întelegeţi şi dv.

Andrei Marga se duce în magazinul Victoria să îşi cumpere cravate şi cămăşi. După ce îşi cumpără cravate, vrea să îi dea 50.000 şpagă vînzătorului, însă acesta refuză:
- Nu pot să primesc, d-le ministru, pentru că am fost şi eu profesor universitar şi ştiu ce salarii mici sînt în învăţămînt.
Nervos, Marga se duce la raionul de cămăşi. Îşi cumpără cîteva cămăşi şi vrea să îi dea şpagă 50.000 vînzătorului, care îl refuză:
- Nu pot să primesc, d-le ministru, că am fost şi eu profesor universitar şi ştiu ce salarii mici sînt în învăţămînt, îi spune vînzătorul.
Super-nervos, Marga iese din magazin şi vede un cerşetor în faţa magazinului. Se gîndeşte puţin şi vrea să îi dea 100.000 de lei cerşetorului. La care acesta îi spune:
- Nu pot să primesc, d-le ministru...
Deja cu nervii la pămînt, Marga îl întrerupe:
- Să nu spui că şi tu ai fost profesor universitar.
- Nu, îi răspunde acesta, eu chiar sînt profesor universitar, dar am o fereastră acum.

 
Forum » Funny Zone » Bancuri / Funy Clips » Bancuri politice
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2024